PL - Polská CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
PL - Polská
  • CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

KONFERENCJA CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA WZROST I ROZWÓJ CIELĄT WE WROCŁAWIU

Strona główna NOWOŚCI WYDARZENIA I WYSTAWY KONFERENCJA CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA WZROST I ROZWÓJ CIELĄT WE WROCŁAWIU

28.2.2017

KONFERENCJA CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA WZROST I ROZWÓJ CIELĄT WE WROCŁAWIU W dniu 2-3 grudnia 2016 r. uczestniczyli śmy w Konferencji naukowej, którą pod patronacją Prof. dr hab. n. wet. Tadeusza Stefaniaka zorganizowały Katedra Immunologii, Patofizjologii i Prewencji Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Sekcja Neonatologii PTNW, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Bujatrycznym oraz Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

W sześciu sesjach, które cieszyły się wśród uczestników wielkim zainteresowaniem, wygłosiło swoje wykłady wybitne grono specjalistów z Polski, Austrii, Irlandii oraz Niemiec, dzięki którym udało się wyświetlić różne aspekty problemu, poczynając od zrównoważonego przebiegu implantacji i rozwoju zarodka i płodu, poprzez czynniki infekcyjne i nieinfekcyjne oddziałujące podczas ciąży, do zagadnień przekazywania odporności, poprawnego żywienia cieląt, rozpoznawania i niwelowania zagrożeń środowiskowych, postępowania zapobiegającego występowaniu infekcji okresu wychowu, itp. Prelegenci starali się zwrócić uwagę na te aspekty, które mają szczególne znaczenie w praktyce weterynaryjnej i chowie bydła. Dzięki udziałowi zarówno lekarzy weterynarii, jak i zootechników udało się wieloaspektowo i wyczerpująco omówić to ważne zagadnienie.

W praktyce wielu hodowli latami sprawdzone i skuteczne szczepionki Bioveta linii BioBos były na naszym stoisku najczęściej omawianym tematem. Przy spotkaniu przede wszystkim z klientami południowo-zachodnich rejonów kraju pożegnaliśmy się z tegorocznym sezonem polskich wydarzeń weterynaryjnych.Share: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B