PL - Polská CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
PL - Polská
  • CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

BIOVETA DLA WIEPRZOWINY BEZ SALMONELLI

Strona główna NOWOŚCI NOWOŚCI BIOVETA DLA WIEPRZOWINY BEZ SALMONELLI

18.7.2017

Jesteśmy dumni, że w wyniku współpracy Bioveta a.s. z Czeskim Weterynaryjnym Instytutem Badawczym, v.v.i., możemy przedstawić szczepionkę zmniejszającą podatność prosiąt w okresie ssania na zakażenia Salmonella Typhimurium, Salmonella Derby oraz Salmonella Infantis.

Opracowana szczepionka jest niepowtarzalnym, pierwszym i jedynym na świecie produktem chroniącym konsumenta przed zakażeniem Salmonellą pochodzącą z mięsa wieprzowego. Wymienione serotypy są najczęściej spotykanymi w hodowlach trzody chlewnej w Europie Środkowej oraz Zachodniej i stwarzają istotne zagrożenie dla konsumentów wieprzowiny. Przeprowadzone badania terenowe potwierdziły bezpieczeństwo i skuteczność szczepionki.
Zadaniem jaki postawiła sobie Bioveta oraz Weterynaryjny Instytut Badawczy było stworzenie szczepionki, która będzie pozwalała na późniejsze rozróżnienie zwierząt zaszczepionych od zakażonych. W wyniku tych prac powstała nowatorska metoda pozwalająca na uzyskanie takiego efektu. Została już ona opatentowana, a jej zastosowanie będzie rozszerzało się w dziedzinie zarówno immunologii weterynaryjnej, jak i medycyny ludzkiej.
Zastosowanie naszej szczepionki oraz możliwość rozróżniania zwierząt zaszczeponych od zakażonych pozwala na ocenę bezpieczeństwa świń przeznaczonych do uboju i produkcję mięsa wieprzowego wolnego od zakażenia Salmonellą.
Szczepionką zainteresowani są już niektórzy najwięksi producenci mięsa wieprzowego w Polsce.Share: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B