PL - Polská CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
PL - Polská
  • CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

KONFERENCJA W PAWŁOWICACH – ECHA KONGRESÓW ESPHM W BARCELONIE ORAZ IPVS W CHINACH

Strona główna NOWOŚCI NOWOŚCI KONFERENCJA W PAWŁOWICACH – ECHA KONGRESÓW ESPHM W BARCELONIE ORAZ IPVS W CHINACH

25.10.2018

KONFERENCJA W PAWŁOWICACH – ECHA KONGRESÓW ESPHM W BARCELONIE ORAZ IPVS W CHINACH Mykoplazmowe zapalenie płuc, nowości w diagnostyce grypy, nowoczesna metoda HyCare w zwalczaniu ASF, leptospiroza, IPVs w Chinach… I nie tylko… było tematem VIII. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej w Pałacu w Pawłowicach koło Leszna na Wielkopolsce.

Do pięknych wnętrz Pałacowych i oryginalnej auli przybyło ok. 230 lekarzy weterynarii - specjalistów chorób trzody chlewnej - z całej Polski.

Ciągle aktualnie zagrażający produkcji trzody chlewnej w Polsce – temat ASF – Afrykańskiego Pomoru świń był poruszany w oparciu o bioasekurację oraz dezynfekcję, w wykładach dr Tomasza Treli (Austria) i dr Christiana Cassana (Niemcy). Dr Jordi Mora (Hiszpania) – przedstawiła aktualne poglądy na temat kontroli i zwalczania Mykoplazmowego Zapalenia Płuc. Nowościami w diagnostyce Grypy zainteresowała słuchaczy dr Katrin Strutzberg-Minder (Niemcy).

Ważne dane z Kongresów IPVS w Chinach oraz ESPHM w Barcelonie – dotyczące aktualnych problemów w produkcji wieprzowiny na świecie przybliżyli słuchaczom prof. dr hab. Małgorzata Pomorska-Mól oraz prof. dr hab. Zygmunt Pejsak.

Bardzo interesująco i z humorem poprowadził swój wykład dr Artur Jabłoński – (PIW Puławy) przedstawiając zagadnienie Leptospirozy oraz jej diagnozowanie a także podział na Serotypy i Serowary w/w patogenu, wywołującego groźną chorobę bakteryjną trzody chlewnej – powodującą niepowodzenia w rozrodzie macior.   

Na stoisku Biovety zaproszeni lekarze weterynarii otrzymali informacje nie tylko o jedynej dostępnej aktualnie na rynku polskim szczepionce Biosuis Parvo L (6) dającej protekcję przeciwko leptospirozie w stadzie podstawowym świń.Share: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B