PL - Polská CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
PL - Polská
  • CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

PEJSAKÓWKA 2017

Strona główna NOWOŚCI NOWOŚCI PEJSAKÓWKA 2017

9.6.2017

PEJSAKÓWKA 2017 W dniach 6-7 czerwca 2017 r. w Puławach uczestniczyliśmy w XXII Międzynarodowej Konferencji Naukowej poświęconej hodowli trzody chlewnej. Motywem przewodnim było: „ Zdrowie – czynnik decydujący o konkurencyjności produkcji świń”.

Od lat w Polsce obserwuje się spadek produkcji trzody chlewnej, a hodowcy narzekają na niską opłacalność. Prof. dr hab. Zygmunt Pejsak zwraca uwagę na współczynnik konwersji paszy jako najlepszy parametr do oceny zdrowotności i opłacalności hodowli trzody chlewnej. Niestety w Polsce wciąż jest on nawet o 20 – 30 % wyższy niż w Danii co przekłada się na 100 – 120 zł wyższe koszty zużytej paszy w przeliczeniu na jednego tucznika ( 110 kg ). Dzieje się tak głównie z powodu braku lub niewystarczającej profilaktyki. Na szczęście, z każdym rokiem, zwiększa się liczba świadomych hodowców, którzy wykorzystując profilaktykę swoistą i nieswoistą osiągają sukces hodowlany i ekonomiczny.
    Jednym z poruszanych tematów na prelekcjach był problem leptospirozy w rozrodzie trzody chlewnej. Temat omawiał prof. David Taylor ( University of Glasgow ), wieloletni badacz tego problemu. Leptospiroza staje się coraz ważniejszym czynnikiem pogarszającym parametry rozrodowe i powodująca ronienia u loch i loszek. Nasze wieloletnie badania pozwoliły opracować i wprowadzić na rynek nowatorską szczepionkę chroniącą płody przed najczęściej występującymi serotypami leptospir. Biosuis Parvo L(6) jest jedynym takim preparatem w Polsce. Ponadto, nie tylko chroni płody przed krętkami, ale także przed niezwykle groźnym i powszechnym parwowirusem świn.
    Zaufała nam niezliczona liczba lekarzy weterynarii i hodowców w całej Europie. Cały czas rozwijamy nasze portfolio preparatów do immunoprofilaktyki dla prosiąt, tuczników i macior. W tej chwili w Polsce posiadamy w sprzedaży także:
Biosuis APP 2.9,11 – przeciw pleuropneumonii
Biosuis M hyo – przeciw Mycoplasma hyopneumoniae
Erysin Single Shot – przeciw różycy świń
Parvoerysin – przeciw różycy i parwowirozie świń
Kolisin Neo – przeciw kolibakteriozie nowonarodzonych prosiąt.Share: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B