PL - Polská CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
PL - Polská
  • CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

X KONGRES AKADEMII PO DYPLOMIE

Strona główna NOWOŚCI NOWOŚCI X KONGRES AKADEMII PO DYPLOMIE

22.3.2018

X KONGRES AKADEMII PO DYPLOMIE W dniach 17-18 marca 2018 roku odbyło się niezwykłe wydarzenie - X Kongres Akademii po Dyplomie – Weterynaria – a za razem 25 lecie Magazynu Weterynaryjnego. Na Stadion Narodowy w Warszawie przybyło ponad 700 lekarzy weterynarii zajmujących się diagnostyką i leczeniem zwierząt towarzyszących z całej Polski. Nie można się dziwić tej ogromnej frekwencji skoro swoje prelekcje mieli najwybitniejsi specjaliści medycyny weterynaryjnej małych zwierząt w Polsce pod przewodnictwem moderatów: prof. Tadeusza Frymusa oraz prof. Romana Lechowskiego.

Tematem przewodnim całego Kongresu były pułapki zarówno diagnostyczne jak i terapeutyczne czyhające na nas w naszej codziennej pracy. Dr hab. Marcin Wrzosek przestrzegał przed błędami w neurologii, natomiast dr. Magdalena Garncarz w kardiologii. Bardzo niespodziewany wniosek płynął z wykładu dr Wojciecha Karlika na temat: „NLPZ – czy nowsze znaczy lepsze? Analiza korzyści do ryzyka podczas stosowania NLPZ u psów i kotów”, który to zwieńczał pierwszy dzień wykładów.
My ze swojej strony szczególnie zachęcaliśmy Państwa do stosowania szczepionek serii Biocan Novel z najbardziej aktualnym szczepem psiego parwowirusa CPV 2b w Polsce zapewniającących odporność przeciwko szczepom 2a, 2b oraz 2c. Dziękujemy za liczne rozmowy i dyskusje na naszym stoisku i do zobaczenia na kolejnych kongresach.


OBR. 1


Share: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B