PL - Polská CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
PL - Polská
  • CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

BIOVETA UCZESTNICZY W SEMINARIACH W PAKISTANIE

Strona główna NOWOŚCI NOWOŚCI BIOVETA UCZESTNICZY W SEMINARIACH W PAKISTANIE

19.5.2024

BIOVETA UCZESTNICZY W SEMINARIACH W PAKISTANIE W dniach 4-13 maja nasz dyrektor regionalny MVDr. Jiří Neužil odwiedził Pakistan. Wydarzenie przygotowane przez naszego dystrybutora z Lahore, firmę SNAM, trwało długo. Wizyta z wykładami rozpoczęła się w mieście Karaczi, gdzie odbyło się seminarium na temat szczepień i immunologii psów i kotów. W wydarzeniu wzięło udział 146 lokalnych lekarzy weterynarii z największego miasta w kraju.

Przygotowany program seminariów był kontynuowany w pakistańskim mieście Hyderabad z udziałem lekarzy weterynarii zajmujących się drobiem. Oprócz wprowadzenia naszej szczepionki ORNI, dr Neužil w swoim wykładzie skupił się na zapaleniu oskrzeli, ponieważ szczepionka Bioveta Ornibron H120 + D274 powinna zostać zarejestrowana w Pakistanie w nadchodzących miesiącach.

Z południa kraju nasz dyrektor regionalny poleciał następnie do Gujranwala, gdzie ponownie odbyło się seminarium na temat szczepień psów i kotów, które ponownie cieszyło się dużym zainteresowaniem lokalnych lekarzy weterynarii. Sala największego hotelu w mieście była wypełniona po brzegi!

Ostatnie seminarium odbyło się w Lahore, siedzibie naszego lokalnego dystrybutora, firmy SNAM. Seminarium było ciekawe przede wszystkim dlatego, że udało nam się zgromadzić dwie grupy lekarzy weterynarii, które zazwyczaj spotykają się oddzielnie. Są to koledzy młodsi i starsi. Wydarzenie po raz kolejny cieszyło się bardzo dużą frekwencją, sięgającą aż 150 lekarzy weterynarii.

Pytania dotyczyły głównie leczenia i zapobiegania parwowirozy psów i serotypów leptospirozy. Pojawiło się także wiele pytań o zalecaną temperaturę przechowywania i transportu szczepionek, gdyż w tamtym czasie dobowa temperatura w Pakistanie sięgała 42°C. Dość zaskakujące były także pytania dotyczące boreliozy i oczywiście największego problemu – wścieklizny.

Na koniec chcielibyśmy podziękować organizatorowi wizyty, firmie SNAM, bo z pewnością nie było łatwo zorganizować cztery duże wydarzenia w jednym tygodniu pod względem logistycznym, czasowym i finansowym. Wizyty w klinikach, które często nie ustępują poziomem klinikom europejskim były również bardzo korzystne dla dalszego kierunku stosowania produktów Bioveta w Pakistanie.

 

     Share: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B